cruise

سنگاپور

بیشتر مردم جهان سنگاپور را کشوری می شناسند که آدامس جویدن در آن ممنوع بوده، دارای یک فرودگاه بین المللی فوق مدرن است و شهرت زیادی به تمیزی و مدرن بودن دارد. چه شما قبلا از این کشور عجیب و غریب دیدن کرده باشید و چه بخواهید برای اولین بار از آن دیدن کنید، در این مطلب لیستی را خواهید دید که در آن حقایقی جالب درباره سنگاپور گفته شده است. دانستن این حقایق سفر بهتری را برایتان رقم خواهد زد.

سنگاپور

سنگاپور فقط یک جزیره نیست و از ۶۳ جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. البته بسیاری از این جزایر مسکونی نیستند و از آن ها در موارد مختلفی از جمله موارد نظامی و صنعتی استفاده می شود. یکی از جزایری که شما می توانید از آن دیدن کنید، جزیره زیبای سنتوسا (Sentosa) است. این جزیره مکان های تفریحی زیادی دارد و جای بسیار مناسبی برای دوچرخه سواری و تماشای تالاب های بکر است. جزایر جنوبی از جمله St John’s Island، Kusu Island و  Lazarus Island هم سواحل بکر و بسیار زیبایی دارند.

سنگاپور ممکن است کوچک باشد، ولی باید بدانید که هنوز هم در حال رشد است! احیای زیادی بر روی زمین های این منطقه رخ داده که ۲۵ درصد به وسعت ۷۱۹ کیلومتر مربعی سنگاپور اضافه کرده اند. جاذبه های گردشگری مطرحی از جمله خلیج مارینا (Marina Bay) و پارک ساحلی شرقی (East Coast Park) در همچین زمین هایی احداث شده اند. به هر حال این موضوع که سنگاپور در حال گسترش مرزهای مسکونی خود است هم یکی از حقایق جالب درباره سنگاپور است!

 سنگاپور

سنگاپور، پایتخت رعد و برق ها

بیشترین فعالیت های رعد و برقی دنیا در کشور سنگاپور اتفاق می افتد! قرارگیری این کشور در در نزدیکی خط استوا و هوای گرم و مرطوب آن، سنگاپور را به مکانی مناسب برای وقوع طوفان های گرمسیری تبدیل کرده است. به طور متوسط، سنگاپور حدود ۱۶۸ طوفان را در طول یک سال تجربه می کند. در اینجا همیشه باید خودتان را برای خیس شدن آماده نگه دارید! طوفان های این کشور معمولا عصرها اتفاق می افتند و باعث ایجاد بارندگی های شدید و کوتاه مدت می گردند.

سنگاپور

روی دیگر سکه، سرمای سنگاپور

درجه حرارت هوا در این کشور معمولا گرم است اما در سال ۱۹۳۴ میلادی، پائین ترین دمای ثبت شده در این کشور حدود ۱۹ درجه کلوین بود. این دما بسیار از متوط دمای این کشور سرد تر است. متوسط دما در این منطقه از جهان بیم ۲۸ تا ۳۴ درجه کلوین است. در تمامی مراکز خرید این کشور، کولرهای پیشرفته و بزرگی، مسئول خنک نگه داشتن هوا برای مردم و گردشگران هستند. در روز کریسمس هم معمولا نمایش هایی بار برف مصنوعی در این کشور برگزار می گردد.

 

زبان ملی سنگاپور زبان مالایی است

زبان کار و تحصیل در سنگاپور زبان انگلیسی است، اما زبان ملی و قدیمی این کشور در حقیقت زبان مالایی است که قبل از ورود انگلیسی ها در سال ۱۸۱۹ به میراث بومی آن ها تبدیل شد. فقط تعداد کمی از جمعیت امروزی سنگاپور مالایی صحبت می کنند. در واقع فقط ۱۳ در صد مردم، که اغلب از نژاد مالایی هستند. اما تمامی مردم این کشور کلماتی از زبان مالایی را بلدند. کلماتی نظیر lobang، pakat و … که در زبان غیر رسمی آن ها به نام Singlish زیاد استفاده می شوند.

سنگاپور

بیش تر از یک سنگاپور وجود دارد!

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که نام سنگاپور را در نقشه های آنلاین سرچ کنید و ببینید که چند سنگاپور برایتان آورده است؟! سنگاپور نام یک شهر متروکه در سواحل دریاچه میچیگان در نزدیکی شهر Saugatuck است. این شهر که زمانی شهری بزرگ و تجاری بود، امروز در زیر خروار ها شن مدفون شده و فقط یادبودی از آن باقی مانده است. سنگاپور همچنین نام یک سکونتگاه در لیمپوپو در آفریقای جنوبی است که در نقشه های آنلاین به صورت یک روستای کوچک ظاهر می شود!  اکثر سنگاپوری ها در مسکن های عمومی زندگی می کنند.

بر خلاف بیشتر نقاط دیگر دنیا که یارانه های دولت و مسکن های عمومی برای رفاه حال قشر کم درآمد جامعه فراهم می شوند، در سنگاپور بیش از ۸۰ درصد مردم در بلوک های این خانه های عمومی زندگی می کنند. در واقع نگرانی های دولت برای کمبود زمین مناسب و بهداشت مردمدر سال های دهه ۸۰ میلادی، باعث شد تا افراد را از روستاها به این بلوک های مجهز به آب لوله کشی و برق هدایت کنند. امروزه بیش از ۹۰ درصد مردم سنگاپور صاحب خانه خود هستند.

سنگاپور

برای ساختمان های بلند، محدودیت ارتفاع وجود دارد

سنگاپور به دریای آسمان خراش ها و آپارتمان های بلند شهرت دارد. اما اکثر ساختمان های این کشور باید زیر ۲۸۰ متر ارتفاع داشته باشند، به خصوص در مکان هایی که ترافیک هوایی بالاست. OUB Centre، UOB Plaza و Republic Plaza بلند ترین ساختمان های زیر ۲۸۰ متر در یک نقطه بودند تا اینکه Tanjong Pagar Centre که در سال ۲۰۱۶ کامل شد این سقف را شکست و با ۲۹۰ متر و ۶۴ طبقه رکورد شکست. به منظور مقایسه این را هم بگوییم که بلند ترین مکان طبیعی در سنگاپور، تپه بوکیت تیماه است که فقط ۱۶۴ متر نسبت به سطح دریا بالاتر است!

سنگاپور

 

جاهای دیدنی سنگاپور

۱-باغ وحش سنگاپور

باغ وحش Singapore به عنوان برترین باغ وحش آسیا شناخته می شود. این باغ وحش بیش از ۲۸۰۰ گونه جانوری را در خود جای داده است. همچنین این باغ وحش به عنوان اولین محل نگه داری اورانگوتان مشهور است و شما می توانید از دیدن این حیات وحش بزرگ لذت برده و حتی در آنجا صبحانه میل کنید. در نهایت در صورتی که عازم سنگاپور هستید، دیدن از این باغ وحش را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

سنگاپور

۲-چرخ و فلک سنگاپور

بودن در ارتفاع ۱۶۵ متری کمتر کسی را هیجان زده نمی کند! حال اگر این ارتفاع، چرخ فلکی باشد که شاهکار معماری و مهندسی محسوب می شود، بازدید از آن را نباید از دست داد. این چرخ فلک در محیطی بنا شده است که نمای بسیار زیبای شهر سنگاپور را می توان در آن دید. برای بازدید از این چرخ فلک حدود یک ساعت زمان کافی است و ساعات کار آن از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۰ شب می باشد.

سنگاپور

۳-مجموعه Marina Bay Sands Sky Park

شاید شاهکار معماری سنگاپور را در مجموعه های Marina Bay Sands سنگاپور بتوان دید. طرحی به شکل یک کشتی بزرگ که بر روی سه برج ۲۰۰ متری ساخته شده است. این مجموعه متشکل از یک هتل ۲۵۶۱ اتاقه، کازینو، یک مرکز تفریحی بسیار مجلل، استخر و مجموعه ی پارک آسمان می باشد. مجموعه ی پارک آسمان در ارتفاع ۲۰۰ متری، گنجایش ۳۹۰۰ نفر را داراست. استخر این مجموعه نیز در ارتفاع ۲۰۰ متری و به طول ۱۵۰ متر، شاهکار معماری محسوب می شود.

 

۴-موزه و معبد بوداها – The Buddha Tooth Relic Temple and Museum) BTRTM)

این معبد در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده است و یکی از نقاط دیدنی شهر سنگاپور محسوب می شود. برای این موزه و معبد هر شنبه در ساعت ۲ بعدازظهر، تور معرفی معبد برگزار می شود و گردشگران می توانند از آن استفاده کنند وبا قسمت های مختلف این معبد آشنا گردند. این تور رایگان بوده و به زبان انگلیسی برگزار می گردد.

سنگاپور

۵- مجموعه  Gardens By The Bay

شاید شما هم عکس هایی از این مجموعه ی بی نهایت زیبا را قبلا دیده اید، جایی که کمتر توریستی که به سنگاپور می رود، آنرا از دست می دهد. مساحت ۱۰۱ هکتاری این مجموعه در قلب سنگاپور، و خلیج مارینا می باشد. مجموعه ایی که به شکل درختان بسیار عظیم ساخته شده است، و از طریق پلی به هم ارتباط دارند. و بازدید کنندگان می توانند از انواع طبیعت گل و گیاهی سنگاپور آشنا شده و آنرا به جهانیان بشناسانند.

سنگاپور

۶-مجموعه بوتانیک گاردنز و باغ ارکیده

باغ ملی ارکیده سنگاپور در مجموعه ی بوتانیک گاردنز سنگاپور واقع شده است. این مجموعه ی بسیار زیبا و اغوا کننده در سال ۱۹۹۵ توسط نخست وزیر وقت سنگاپور افتتاح شده است. این باغ ارکیده دارای بیش از ۱۰۰۰ گونه ی اصلی ارکیده و بیش از ۲۰۰۰ نوع ارکیده پیوندی می باشد. این باغ روبروی باغ پرندگان و نزدیک دریاچه ی گاردن قرار گرفته است. مجموعه ی بوتانیک گاردنز بر اساس ۳ هسته ی اصلی تشکیل شده است و عبارتند از قسمت Tanglin که میراثی از گل های خاص سنگاپور می باشد. قسمت دوم عبارت است از قسمت مرکزی این مجموعه که مختص قسمت توریستی می باشد و در نهایت قسمت سوم یا Bukit Timah که قسمت آموزشی این مجموعه می باشد. هر کدام از این قسمت ها جاذبه های مخصوص به خود را دارا هستند و از ساعت ۵ صبح تا ۱۲ نصفه شب باز هستند.

 

۷- یونیورسال استودیوز

شهربازی سنگاپور نیز جز نقاط دیدنی این شهر و یک باید برای توریست ها به شمار می رود. این شهربازی انواع جنگ های هوایی را با بازی های خاص و هیجان انگیز در کنار انواع رولر کوستر ها به شما عرضه می کند. همچنین این شهربازی دارای قسمتی با عنوان ترنسفورمرز، با الگو برداری از سری فیلم های مشهور آن می باشد.

سنگاپور

۸- تله کابین مشهور سنگاپور – Singapore Cable Car

این تله کابین نفس گیر و هیجان انگیز از ارتفاعات قله Faber تا جزیره ی تفریحی Sentosa شما را با خود همراه خواهد ساخت تا از ارتفاعات و مناظر بی بدیل آن ، در محیطی بی نظیر دیدن کنید. این مجموعه بیش از ۱۰۰ تله کابین دارد و طول آن در حدود ۵ کیلومتر می باشد. داشتن منظره ۳۶۰ درجه از طبیعت و نقاط دیدنی سنگاپور و بودن در ارتفاع برای هر توریستی خوشایند بوده و پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن کنید.

سنگاپور

۹- آکواریوم اس . ای . آ ، سنگاپور

این آکواریوم به نوعی بزرگترین آکواریوم دنیا محسوب می شود و بیش از ۱۰۰۰۰۰ گونه جانوری را از بیش از ۴۹ زیست بوم مختلف دنیا در خود جای داده است.

 

۱۰- جزیره سنتوسا

جزیره سنتوسا یک ریزوت و جزیره به تمام معنا عالی در سنگاپور است. این جزیره در سال بیش از ۲۰ میلیون گردشگر دارد و جاذبه های فراوانی را در خود جای داده است. این جزیره بیش از ۲ کیلومتر ساحل محافظت شده دارد. بندر Siloso، انواع زمین های گلف، هتل های تاپ و شهربازی یونیورسال استودیوز نیز در این جزیره واقع شده اند و بازدید از این جزیره را تحت هر شرایطی نباید از دست دهید.

سنگاپور

۱۱- Sentosa Merlion

وقتی که از جزیره ی سنتوسا بازدید می کنید، یکی از باید های شما، مجسمه شیر این جزیره می باشد. مجسمه ایی که ۳۷ متر ارتفاع دارد. این مجسمه نمادین، مجسمه ایی با سر یک شیر و بدن ماهی می باشد و به عنوان نگهبان آینده این سرزمین بوده و نشان دهنده سنگاپور به عنوان یک کشور بندری مهم می باشد.

سنگاپور

۱۲- پارک آبی Adventure Cove

 پارک آبی سنگاپور رو نیز یکی از باید ها برای توریست ها به حساب می آید و برای افرادی که دوستداری ورزش و تفریحات آبی هستند، قطعا جذاب خواهد بود. انواع سرسره های آبی و استخرهای زیبا و مدرن در کنار محیط دریای و آکواریوم، همگی محیطی مناسب برای تفریح گردشگران می باشد. رودخانه ی زیبای این پارک آبی واقعا زیباست و شما همچنین می توانید تفریح اسنورکلینگ را در این پارک آبی انجام دهید و از بیش از ۲۰۰۰۰ ماهی استوایی دیدن کنید.

سنگاپور

۱۳- موزه Trick Eye Museum

با بازدید از این موزه عکس هایی را ثبت خواهید کرد که شاید در هیچ جای دنیا نتوان آن ها را تکرار کرد. عکس های که با ذهن شما و هر فرد دیگری به شدت بازی می کنند و نوعی خطای دید به وجود می آورند. عکس های سه بعدی که واقعا جالب هستند. این موزه در جزیره ی سنتوسا واقع شده است. این موزه از موزه های سه گانه کره ی جنوبی الهام گرفته شده است.

سنگاپور

۱۴- Night Safari

   با غروب خورشید، زندگی در پارک شبانه روزی سافاری سنگاپور رنگ و بوی خاصی می گیرد و توریست ها می توانند از این پارک زیبا دیدن کنند. بازدید از حیواناتی که شب ها فعال هستند و تعداد آن ها به بیش از ۲۵۰۰ عدد می رسد، برای هر توریستی جذاب می باشد. شما می توانید از ۷ نقطه خاص این پارک بازدید کنید و سفری خاطره انگیز به دنیای حیوانات را تجربه نمایید. لازم به ذکر است که این پارک اولین پارک حیات وحش شبانه نیز در جهان محسوب می شود.

سنگاپور

۱۵- شهر برفی

تجربه برف و برف بازی در کشورهایی که در مناطق استوایی واقع شدند، شاید واقعا جالب باشد. برای توریست هایی که بعد از چند روز در آن شرایط آب و هوایی به سر می برند نیز همینطور است. این مجموعه در مساحتی به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع ساخته شده است. و بازدید کنندگان می توانند از انواع بازی های برفی استفاده کنند.

سنگاپور

مراکز خرید سنگاپو

 

مرکز خرید ویوو سیتی

مرکز خرید ویوو سیتی که در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده است به عنوان یکی از لوکس ترین و مهمترین مراکز خرید سنگاپور شناخته می‌شود. این مرکز خرید ۵ طبقه حدود ۱۴۰٫۰۰۰ متر‌مربع مساحت دارد و از حدود ۳۵۰ فروشگاه لوکس تشکیل شده است. در ویوو سیتی انواع برندهای مشهور بین المللی از جمله؛ H&M،Ralph Lauren،Giorgio Armani عرضه می‌شود

سنگاپور

 مرکز خرید مارینا بِی

معمولا گردشگرانی که در سنگاپور به دنبال خرید و تفریحاتی این چنینی هستند از مرکز خرید مارینا بِی به عنوان مرکز خریدی خاص و کم نظیر نام می‌برند. این مرکز خرید متنوع و زیبا به دلیل پاکیزگی خود زبانزد عام و خاص است.

سنگاپور

مرکز خرید آیون اوچِرد

مرکز خرید آیون اوچِرد با معماری لوکس، با شکوه و منحصر به فردش شناخته می‌شود. این مرکز خرید که در انتهای خیابان اوچِرد قرار گرفته است برای علاقه مندان به خرید های لوکس و مد روز بسیار مناسب است. از طرفی رستوران های مرکز خرید آیون اوچِرد نیز به عنوان رستوران هایی بسیار لوکس و خاص شناخته شده هستند.

 

پاسخی بنویسید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz