cruise

بانکوک

بانکوک زیبا و پر جنب و جوش ، از بزرگ ترین شهرهای جهان است که در سال ۲۰۱۶ موفق به دریافت جایگاه  پرگردشگرترین شهر جهان شده است و با آسمان خراش ها ، هتل های لوکس و مراکز خرید پیشرفته و مدرن و فرودگاه بین المللی بسیار مدرنی که دارد می تواند مقصد بسیار خوبی باشد ، پس اگر به این شهر سفر می کنید حتما اولین مقصدتان ، بانکوک یا همان ” شهر فرشتگان ” باشد و در حال حاضر بانکوک ۱۵۰۰ کیلومترمربع مساحت و بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و بزرگترین شهر تایلند است ، اگر می خواهید تمام نقاط دیدنی بانکوک را ببینید باید اقامت طولانی داشته باشید ، چرا که با یک هفته ماندن نمی توانید به همه نقاط بانکوک سر بزنید ، ولی اگر دوست دارید همراه با بانکوک شهر های دیگر را نیز ببینید پیشنهاد می کنیم یک سفر ترکیبی را از میان انواع تور تایلند انتخاب کنید که همزمان یک شهر دیگر را نیز دیدن کنید.

نقشه بانکوک

تاریخچه شهر بانکوک

در قدیم الایام ، بانکوک تنها یک بندر تجاری کوچک در حاشیه رود ” چایو فرایا ” بود و در سال ۱۷۸۲  میلادی در نتیجه حمله برمه ای های متجاوز به تایلند که موفق نشدند پایتخت (Ayutthaya) تصرف کنند ، آن را به آتش کشیدند ، بعد از آن کم کم به پایتخت فرهنگی ، معنوی ، سیاسی ، اقتصادی ، تحصیلی و دیپلماتیک بدل شد. آغاز این شهر زیبا از زمین‌های کشاورزی در سواحل رودخانه ” چائو فرایا ” بوده که در قرون ۱۵ و ۱۶ ، با ایجاد یک آبراه جدید و آزاد شدن عبور کشتی‌ها بر روی رودخانه ، رشد پیدا کرد و از زمانی که بانکوک در سال به عنوان ۱۷۸۲ پایتخت تایلند انتخاب شد، بازرگانان چینی و بازرسان مرسوم در آن سکنی گزیدند و بانکوک خیلی زود به مرکز کشتی‌های تجاری چینی تبدیل گشت.

با اضافه کردن جاده‌ها و خطوط راه آهن به این شهر توسط پادشاه ( راما چهارم ) و پسرش پادشاه ( راما پنجم ) در دهه ۱۸۵۰ این شهر ، تبدیل به یک شهر مدرن شد و به دنبال این مدرنیزه شدن جمعیت آن افزایش پیدا کرد و در پایان قرن نوزدهم به حدود ۵۰۰۰۰۰ نفر رسید ، جالب است بدانید که این کشور هیچ گاه مستعمره نبوده است و اولین پل بانکوک که به ” پل یادبود ” معروف است ، در سال ۱۹۳۲ بر روی رودخانه بنا  شد و در همان سال بود که حکومت سلطنت مطلق جای خود را به سلطنت مشروطه داد ، لازم به ذکر است که در دهه ۱۹۵۰ بواسطه چندین کودتا دچار آشفتگی شد ولی این آشفتگی زیاد طول نکشید ، ضمنا اقتصاد کشور پس از سقوط سنگینی که در دهه ۱۹۹۰ که داشت ، یعد از انجام اصلاحات شدید ، توانست جانی دوباره بگیرد و همانطور که الان می بینیم دارای اقتصاد قوی در منطقه و جهان است ، لازم به ذکر است که از سال ۲۰۱۴ به این سمت قدرت در دست ارتش است .

موقعیت و جمعیت شهر بانکوک

بانکوک که بزرگترین شهر تایلند و یکی از مدرن ترین و پر جنب و جوش ترین شهرهای جهان است ، ۱۵۰۰ کیلومترمربع مساحت دارد و بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت شهری و ۱۴٫۵ میلیون نفر در اطراف و کنار آن زندگی می کنند و سالانه پذیرای بیش از ۱۶ میلیون توریست است .

جاذبه های گردشگری بانکوک

شما در این شهر متنوع ترین جاذبه ها را پیش رو خواهید داشت که هر کدام جذابیت های خاص خودشان را دارند و اگر  این شهر پر جنب و جوش را انتخاب کردید بدانید که اماکن گردشگری بسیاری دارد که تمام وقت شما را در سفر خواهد گرفت و در ضمن در یک خط ، دو خط یا یک صفحه ، دو صفحه هم نام بردن از آنها نمی گنجد ولی سعی ما بر این است که شما عزیزان را با بهترین مناطق گردشگری شهر فرشتگان آشنا کنیم ، پس با ما همراه باشید .

۱- قایق ‌سواری در طول رودخانه‌ ی چائو فرایا | Chao Phraya

شاید برایتان جالب باشد بدانید که برخی بانکوک را ونیز شرقی می نامند، دلیلش هم این است که در رودخانه های در شهر وجود دارد که اهالی شهر با قایق در آن حرکت می کنند. یکی از رودخانه های معروف شهر بانکوک چائو فرایا نام دارد که افراد با قایق سواری در طول این رودخانه می توانند از جاهای دیدنی بانکوک دیدن کنند.

اهالی بانکوک این رودخانه را یکی از نیروهای حیاتی بانکوک می دانند و روزانه نزدیک به ۵۰ هزار نفر با قایق از این رودخانه به مقاصد خودشان می رسند که در بین آن ها البته مسافران و توریست هایی هم وجود دارد.

در طول مدت زمانی که در این رودخانه در حال حرکت هستید ساختمان های بلند شهر و هتل های فانتزی را خواهید که می تواند برایتان بسیار جذاب باشد.

پیشنهاد می کنیم که حتما به قایق سواری در طول رودخانه چائو فرایا بروید.

۲مرکز خرید سیام پاراگون   Siam Paragon

یکی دیگر از جاهای دیدنی بانکوک که پیشنهاد می کنیم حتما به سمت آن بروید، مرکز خرید لوکس سیام پاراگون است. این مرکز خرید یکی از بهترین مراکز خرید بانکوک است. این مرکز خرید علاوه بر این که برای برندبازها بهشت محسوب می شود، محل قرارگیری بزرگترین آکواریوم جنوب شرقی آسیا بوده و سینمای چند منظوره ی بسیار بزرگ و رستوران متنوعی را در خود جای داده است.

تقریبا بیش از ۲۵۰ مغازه در این مرکز خرید وجود دارد که محل رفت و آمد افراد پولدار و مشهور تایلندی و همچنین توریست های خارجی می باشد.

اگر از جمله طرفداران ماشین های لامبورگینی و فراری هستید باید بگوییم که این دو کمپانی در این مرکز خرید دارای نمایشگاه هستند.

۳سوار قطارهای هوایی شوید!

برای سفر در نقاط مختلف شهر بانکوک می توانید از قطارهای هوایی این شهر استفاده کنید. شما با استفاده از این قطارهای می توانید با سرعت های مختلف در سطح شهر بچرخید و در از هوای خنک شهر بهره مند شوید. لازم به ذکر است که بگوییم قطارهای هوایی این شهر از سیستم تهویه هوا بهره مند هستند و به نوعی بهترین وسیله برای جابه جایی در نقاط مختلف شهر به شمار می روند.

در اکثر مسیرهای زمانی که سوار قطارهای هوایی هستید، بالای خیابان های پر از ماشین هستید و نمایی از جنب و جوشی که در شهر برپا هست را خواهید دید.

این قطارها شما را سریع تر به مقصدتان می رسانند و تقریبا در بیشتر بخش های شهر بانکوک یک ایستگاه قطار هوایی وجود دارد.

 

۴بازار چاتوچاک  Chatuchak Market

برای کسانی که به خرید کردن علاقمند هستند، یکی از بهترین جاهای دیدنی بانکوک را می خواهیم معرفی کنیم به نام چاتوچاک!

این بازار با داشتن تقریبا بیش از ۸۰۰۰ غرفه به مساحت ۴۰۰۰ مترمربع یکی از شلوغ ترین مراکز خرید بانکوک محسوب می شود و یکی بزرگترین بازارهای جهان است.

برای بازدید از این بازار می توانید هر شنبه و یکشنبه به سمت آن بروید. هر آنچه که فکرش را بکنید می توانید در این بازار پیدا کنید و بخرید.

البته باید بدانید که در طول روز بیش از ۲۰۰ هزار نفر از این بازار دیدن می کنند و اگر اهل بودن در مکان های شلوغ نیستید به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود که به سمت بازار چاتوچاک بروید.

۵عمارت ویمانمک    Vimanmek Mansion

یکی از بزرگترین بناهای ساخته شده از چوب ساج در جهان جز جاهای دیدنی بانکوک محسوب می شود که نام آن عمارت ویمانمک است. این بنا در واقع محل زندگی سلطنتی بوده که تنها چند سال از استفاده شده و پس از آن برای دهه های زیادی خالی از سکنه بوده است.

توجه داشته باشید که شما می توانید از بیرون محوطه ی عمارت عکاسی کنید ولی نمی توانید دوربین را به داخل موزه ببرید.

همچنین برای بازدید از داخل این عمارت هم لازم است که از لباس های ساده و پوشیده استفاده نمایید.

۶موزه ملی بانکوک

بازدید از موزه های هر شهر می تواند شما را با فرهنگ و تاریخ آن شهر آشنا کند، از همین ما در مطلب معرفی بهترین جاهای دیدنی بانکوک می خواهیم به موزه ملی بانکوک اشاره ای داشته باشیم. در ابتدا این موزه برای نمایش هدایایی که پدر شاه رامای پنجم به او داده بود نیز تاسیس شد و در آن اشیا جالبی نظیر سلاح های چینی، سنگ های قیمتی، عروسک، لباس و منسوجان و ماسک های خن به نمایش گذاشته شده است.

در این موزه اطلاعات مربوط به اشیا به زبان انگلیسی داده شده است و می توانید با خواندن آن ها از تاریخچه ی هر کدام مطلع شوید.

 

۷صعود از برج ساتورن        Sathorn Unique Tower

قبل از این که در شهر بانکوک بحران مالی پیش بیاید، آسمان خراش بزرگی با ۴۹ طبقه در قلب شهر بانکوک ساخته شد که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی به وجود آمده تکمیل این پروزه به تعویق افتاد. این برج در حال حاضر به مکان متروکه ای تبدیل شده است که تنها یک کاربرد دارد و آن این است که افراد از آن بالا می روند و و با پرداخت مبلغی می تواند از این برج آویزان شوند.

از بالای این برج می توانید چشم اندازهای زیبایی از شهر را مشاهده کنید.

۸–  پارک لومپینی Lumpini

قطعا بازدید از پارک های هر شهری می تواند گزینه جذابی برای هر مسافر و بازدیدکننده ای باشد، در شهر بانکوک هم پارک لومپینی یکی از بهترین جاهای دیدنی بانکوک است. این پارک با دارا بودن بیش از ۵۰۰ هزار مترمربع فضایی برای رهایی از شلوغی و ازدحامی که در این شهر پرجنب و جوش محسوب می شود. شما می توانید در این پارک قدم بزنید و با دیدن نسل قدیمی تایلند که در حال ورزش هستند حس و حال تازه ای در این شهر بدست بیاورید.

در روزهای تعطیل این پارک بسیار شلوغ می شود، بهترین زمان برای بازدید از آن اوایل صبح است.

    

۹خوردن میوه‌ ی دوریان (Durian) را هرگز فراموش نکنید!

یکی از هیجان انگیزترین بخش های هر سفر شکم گردی در شهر مقصد است. پیشنهاد ما این است که حتما میوه دوریان که پادشاه میوه های تایلند است را امتحان کنید. اگرچه این میوه بسیار بو می دهد و برخی از مکان های عمومی مصرف آن ممنوع است اما در حد خودش طرفداران زیادی دارد و عده ی زیادی برای آن سر و گردن می شکندند.

۱۰زیارتگاه اراوان Erawan Shrine

یکی از شلوغ ترین جاهای دیدنی بانکوک زیارنگاه اراوان است، این زیارتگاه سالانه بازدیدکنندگان بسیاری دارد و به نسبت دیگر مکان های زیارتی محبوبیت بیشتری دارد. قدمت این زیارتگاه به دهه ی ۱۹۵۰ بر می گردد و دلیل ساختن آن خرافاتی بودن کارگران ساختمانی در نزدیکی هتلی در فاصله کم اراوان نیز بود. این کارگران گمان می کردند که ارواح زمین به دلیلی نارضایتی که از آن ها دارند، موجب بروز مشکلاتی در محل ساخت این هتل می شوند. در این زیارتگاه مردم به دور هم جمع می شوند و طلب خواسته ها و آرزوهایشان را می کنند.

 

۱۱برای غذاخوردن به محله چینی ها بروید!

در شهر بانکوک محله ای به نام چینی ها وجود دارد که یکی از بهترین و جذاب ترین جاهای دیدنی بانکوک به شمار می رود. قطعا غذاخوردن در این محله می تواند برای شما یک تجربه ی جدید و منحصر به فرد باشد. بعد از این که در این محل غذا خوردید پیشنهاد می کنیم که کمی هم پیاده روی کنید تا با فرهنگ چینی ها هم کمی آشنا شوید.

این محله برای خرید طلا و جواهرات بهترین گزینه می باشد.

۱۲- جشن سونگکران Songkran 

اگر در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ آوریل که برابر است با ۲۴ تا ۲۶ فرودین به شهر بانکوک سفر کردید، می توانید در جشن سونگکران شرکت کنید که جشنواره ی سال نوی سنتی تایلندی ها می باشد. جالب است بدانید که در این جشن هیچ فردی از خیس شدن در امان نخواهد بود و در واقع یک نوع آب بازی دست جمعی است.

تایلندی ها اعتقاد دارند که با پاشیدن آب گناهان و بداقبالی ها از شهر و زندگی افراد به دور می شود از همین رو کل کشور در این جشن شرکت می کنند.

۱۳- خانه‌ ی جیم تامپسون

یکی از معروف ترین سوغاتی های تایلندی ابریشم است؛ از همین رو اگر خواستید با تاریخچه ی ابریشم آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که به سمت خانه جیم تامپسون بروید. شما می توانید با قدم زدن در اطراف این خانه با تاریخ صنعت ابریشم تایلندی آشنا شوید و اطلاعات خوبی را بدست بیاورید. در مجموع این خانه دارای ۶ ساختار سنتی بوده که از چوب ساج ساخته شده اند.

۱۴دریم ورلد  Dream World

یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی بانکوک دریم ورلد است، این شهربازی هیجان انگیز یکی از مکان های منحصر به فردی است که برای گذراندن اوقات شاد در کنار خانواده و دوستانتان گزینه خوبی محسوب می شود. این شهربازی به بخش های دریم ورلد پلازا، باغ رویایی سرزمین خیالی و سرزمین ماجرا تقسیم می شود.

بخش پلازای شهربازی در ورودی دریم ورلد واقع است که برای ساخت آن از دیسنی لند آمریکا الهام گرفته شده است.

۱۵- بانکوک شناور

دیگر موردی که در لیست جاهای دیدنی بانکوک قرار می گیرد، بانکوک شناور است. این بازار شناور که یکی از جذاب ترین بازارهای جهان است و بازدیدکنندگان آن می توانند با استفاده از قایق هایی که بر روی آب های این منطقه قرار دارد از این سر بازار به آن سر بازار بروند و هر آنچه که نیاز دارند را خریداری نمایند. این محل مجموعه ای گسترده و هیجان انگیز از دکه ها و فروشندگانی است که شما می توانید از آنها خرید کنید. مشهور‌ترین بازار شناور، بازار damnoen saduak است که در راچا بوری‌، نزدیک به بانکوک واقع است.

۱۶تماشای کیک ‌بوکسینگ (موی ‌تای)

شما در سرتاسر شهر بانکوک شاهد ورزشگاه های کیک بوکسینگ خواهید بود؛ اما یکی از مشهورترین ورزشگاه ها که بزرگترین مبارزه ها در آن برگزار می شود ورزشگاه لومپینی یا راتچادامنوئن است که پیشنهاد می کنیم حتما از آن دیدن کنید. مبارزه های موی تای یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی تایلند است و میتوانید یک شب پر هیجان را در این ورزشگاه سپری کنید.

 

۱۷شهر تاریخی آیوتایا   Ayutthaya City

شهر قدیمی و تاریخی آیوتایا در سال ۱۳۵۰ بنا شد و به عنوان پایتخت تایلند در نظر گرفته شد، اگر دنبال یکی از بهترین جاهای دیدنی بانکوک هستید این شهر بهترین گزینه ی پیشنهادی ما است. شهر تاریخی آیوتایا در فاصله ی ۸۹ کیلومتری شمال شهر بانکوک قرار گرفته است و معماری آن ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای هست. این شهر که خیلی ها در قرن ۱۷ اون رو از زیباترین شهرهای جهان می دانستند، از سال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.

۱۸مزرعه تمساح ها  Samutprakarn Crocodile Farm and Zoo

یکی دیگر از جاهای دیدنی بانکوک که طرفداران زیادی دارد، مزرعه تمساح ها می باشد. این مزرعه در فاصله ی ۳۰ کیلومتری شهر بانکوک قرار دارد و در آن می توانید ۲۸ گونه ی مختلف از تمساح ها که در مجموع ۶۰۰۰۰ تمساح می شود را بازدید کنید. البته حیوانات دیگری هم در این مزرعه وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به فیل، میمون، شیر و مار اشاره کرد.

۱۹دنیای وحش سافاری بانکوک   Safari World

دنیایی از هیجان را در سافاری بانکوک تجربه کنید. باغ وحش سافاری در مرکز بانکوک واقع شده و بیشتر از ۲۰۰۰ حیوان و ۱۰۰۰ پرنده در آن می توانید مشاهده کنید. این باغ در حقیقت یکی از بزرگترین باغ وحش های تایلند محسوب می شود و از برترین جاهای دیدنی بانکوک به شمار می رود.

پاسخی بنویسید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz