cruise

کیش

kish-01

کیش یکی از مهمترین مراکز گردشگری ایران است و بسیاری از ایرانیان سالانه از این مکان واقع در خلیخ فارس دیدن می کنند. که البته بیشتر زمان خود را در بازارها صرف نموده و کمتر به مکان های گردشگری آن توجه می نمایند.

کیش با مساحت ۹۰ کیلومتری در خلیج فارس در روزگاران قدیم نیز به عنوان یک منطقه تجاری بین چین، ایران و اروپا بوده و این جزیره با برخورداری از امکانات فراوان، طبیعت زیبا، ساحل های مرجانی و بازارهای مختلف می تواند به جایگزینی برای سفر به کشور های خارجی بدل گردد.

کیش از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است که در برخی از آنها آماده سازی شده بیشتری در راستای جلب گردشگر صورت گرفته و البته تبلیغات گسترده ای نیز بر روی آن ها انجام شده است. این درحالی است که برخی از اماکن جزیره همچنان بکر و یا کمتر دست خورده باقی مانده است.

شهر باستانی حریره

 Harireh-011111

این شهر باستانی به عنوان یکی از مجموعه های جذاب باستان شناسی اخیرا در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است. این شهر که در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده به عنوان یکی از زیباترین آثار باستانی  دنیا شناخته می شود و البته چند سالی از کشف آن نمی گذرد. سکه های تاریخی، ظروف مسی، سنگ قبر و یک عراده توپ از جمله اشیایی است که از این شهر بدست آمده و عملیات باستان شناسی همچنان در آن جریان دارد.

خانه اعیانی

Khaneh Ayani-01 Khaneh Ayani-02

خانه اعیانی یکی دیگر از جاذبه های کیش است که کمتر به آن پرداخته می شود و اسم زیادی از آن برده نشده است. این خانه یادآور خانه های چند خانواری و باستانی است که در گذشته بیشتر در یزد و کاشان رویت می شد. وسعت خانه بسیار زیاد است و آثاری که از این خانه بدست آمده به نظر مربوط به دوره ایلخانی است.

روستای باغو

 Rustaye Baghu-0111 Rustaye Baghu-0222

باغو از آبادی های قدیمی کیش است که در جنوب غربی جزیره واقع شده است. این روستای بسیار محروم و به دور از توجه این روزها به تقریبا خالی از سکنه گشته است. خاک این منطقه بسیار حاصلخیز است و به همین علت انبوهی از درختان متفاوت را می توان در آن دید که برخی از آن ها بسیار قدیمی و کهنسال هستند و زیبایی چشمگیری دارد.

شهر زیرزمینی کاریز

Kariz City--05 Kariz City--04

شهر زیر زمینی کاریز یکی از شگفت انگیزترین شهرهای زیرزمینی است که تا به حال کشف شده است. این شهر با ۲۵۰۰ سال قدمت دارای قنات های شگفت انگیزی است که در آن زمان هم می توانسته است آب شیرین را همیشه در اختیار ساکنین قرار دهد. این شهر نزدیک به ۱۰ هزار مترمربع وسعت دارد و فاز یک آن شامل غرفه های صنایع دستی و رستوران های مختلف مخصوص گردشگران است. این شهر همچنین شامل حمام های باستانی با صحن و حصاری ۵۰۰ متری است که دید هر بینده ای را به خود مجذوب می دارد.

کشتی یونانی

Kish-kashti

در غرب جزیره کیش کشتی بزرگی به گل نشسته وجود دارد که امروزه به یکی از نمادهای جذیره کیش بدل گشته است. نام این کشتی  کشتی یونانی است و به سال ۱۳۴۵ زمانی که راهی یونان بود بنا به دلایلی به گل نشست و ۸۰ روز تلاش برای بیرون کشیدن آن به هیچ نتیجه ای نرسید. تا این کشتی برای ابد در آنجا رها شد و به نماد جزیره کیش بدل گشت.

سواحل کیش

Kish-sahel-0۴ Kish-sahel-01 Kish-sahel-05

ساحل و دریا همواره یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری در تمام دنیا بوده و هست. سواحل کیش نیز با خصوصیات منحصر به فرد خویش تصویری بسیار متمایزتر از بسیاری از دیگر سواحل جهان را برای گردشگر متجسم می نماید. سواحل مرجانی با رنگ نقره ای که در زیر نور آفتاب می درخشند و آب همیشه زلال خلیج فارس، ماهی های تزئینی و کوچک و ماهی های بزرک و خوراکی در آب های این منطقه همه و همه از زیبایی هایی است که این سواحل را به سواحلی متفاوت با سایر سواحل جهان مبدل نموده است.

ورزش های دریایی

Kish-jeteski Kish-jeteski-02

یکی از جاذبه های کیش انواع ورزش ها و تفریحات آبی است. آب های آرام جزیره این امکان را فراهم می سازد تا انجام بسیاری از ورزش ها از جت اسکی تا غواصی در آن ممکن گردد. تجربه ورزش های دریایی کیش به کسانی که در جستجوی افزایش آدرنالین خویش و تسلط بر دریاها می باشند و البته با نرخ کمی بالای این تفریحات در جزیره کیش مشکلی ندارند حتما توصیه می گردد.

آکواریوم های پهناور

Kish-ghavvasi Kish-ghavvasi-02

خلیج فارس زیستگاهی برای ماهی های زیبای آب شور است به مانند آکواریومی پهناور گونه های مختلف را در خود نگه می دارد. افرادی که به کیش سفر می کنند بهتر است سری هم به اسکله زده و از آنجا زیستگاه ماهی های زیبای خلیج فارس را از نزدیک رویت نمایند.  غواصی و قایق های شیشه ای نیز از دیگر راه های آشنایی با الوان ماهی های بسیار زیبای این جزیره است.

 

بوستان آهوان

Kish-Ahovan-02 Kish-Ahovan-03

باغ وحش حیوانات جزیره کیش بوستانی ۲ هکتاری با فضای سبز خوب و البته مرکب از انواع حیوانات مختلف است که در آن همه حیوانات به جز آهوها در قفس نگهداری می شوند. آهوها به صورت آزادنه در سرتاسر جزیره حرکت کرده و گردشگران می توانند آنها را از نزدیک لمس نمایند.

 

پاسخی بنویسید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz