cruise

باتومی

باتومی شهری بندری بر کرانه دریای سیاه است که در قسمت جنوب غربی گرجستان در منطقه ای نیمه گرمسیری و نزدیک به رشته کوه های قفقاز قرار گرفته است و توسط طبیعتی بسیار زیبا و متشکل از درختان نخل و رشته کوه های مرتفع احاطه شده است و توسط طبیعتی بسیار زیبا و متشکل از درختان نخل و رشته کوه های مرتفع احاطه شده است.

می توان از باتومی به عنوان دومین شهر بزرگ گرجستان نام برد، بندری که اغلب ارتباطات تجاری و گردشگری کشور از طریق آن انجام می شود.از طرفی ترکیب جذاب ساختمان های قدیمی مربوط به قرن نوزدهم با هتل ها و آسمان خراش های مدرن،تصویری جادویی در این شهر خلق کرده است.

این شهر یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر و شهرهای منطقه قفقاز است که با برنامه های بسیار دقیق دولت گرجستان توانسته به سطح بالایی از توریست پذیری دست یابد.

جاذبه های گردشگری باتومی

بلوار باتومی

این بلوار یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری باتومی است که ساخت آن از سال ۱۸۸۱ شروع شده است.این بلوار که در واقع پارکی در امتداد ساحل دریای سیاه است،پر از مسیرهای پیاده‌روی، درختان زیبا و کافه‌های زیبای ساحلیست.در این پارک، انواع مجسمه ها، صندلی های زیبا و فوراه های مختلفی وجود دارند که با قرار گرفتن آن در امتداد ساحل، قدم زدن در آن را بسیار دل انگیز می شود.

دولفیناریوم باتومی

دولفیناریوم یا پارک دلفین های باتومی در سال ۱۹۷۵ افتتاح شده است و امکان تماشای دلفین ها برای ۷۰۰ را فراهم  کرده است.بازدیدکنندگان می توانند با انواع نمایش ها اشنا شوند و از آن لذت ببرند و علاوه بر آن،دلفین ها را نیز لمس کنند.این نمایش در روز سه بار و به سه زبان گرجی،انگلیسی و روسی یرگزار می شود.

باغ ملی گیاه شناسی باتومی

باغ ملی گیاه شناسی باتومی در ۱۰ کیلومتری خارج شهر و در مساحتی به وسعت ۱۰۸هکتار ساخته شده است.این باغ یکی از پربازدیدترین اماکن باتومی است چرا که هزاران گونه ی گیاهی مختلف را در کنار هم در خود جای داده است و مکان خوبی برای آموزش و کسب اطلاعات مفید در رابطه با گیاهان است.

در حال حاضر این باغ دارای نه قسمت گلکاری شده است و در آن نمونه‌هایی از گل‌های مناطق هیمالیا، غرب آسیا، نیوزلند، آفریقای جنوبی، آمریکای جنوبی، مکزیک، استرالیا و مدیترانه پرورش  داده می شوند.لازم به ذکر است که هیچ کشور دنیا تنوع گیاهی و جانوری گرجستان را ندارد.مرداب های نیمه حاره ای ، مناطق نیمه بیابانی ، مناطق آلپاین و قله های پوشیده شده با برف در باغ گیاه شناسی به فاصله صد کیلومتری از هم دیده می شوند. 

 

برای مشاهده ی تورهای باتومی کلیک کنید.

برای مشاهده ی هتل های باتومی کلیک کنید.

دیدگاه بگذارید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar