cruise

گرجستان

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز اوراسیا؛که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد و پایتخت آن، تفلیس می باشد.مردم بومی گرجستان،پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند.زبان رسمی این کشور،زبان گرجی و الفبای آن،الفبای گرجی است که یکی از چهارده الفبای موجود در جهان است.

سرزمین گرجستان عمدتا کوهستانی است و بیش از ۸۰ درصد این  قلمرو را کوهستان ها و تپه ماهور ها پوشانده اند.در این سرزمین هر چهار فصل را می توان دید؛به طوری که در یک زمان در کناره دریای سیاه،هوای تابستانی در میان نخل ها حکم فرماست در حالی که در کوهستان مه غلیظ همچون ابری با ریزش برف و باران همراه است.

گردشگری

گردشگری یکی از بخش های مهم خدمات کشور گرجستان می باشد که نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارد.تنوع جاذبه های طبیعی یکی از دلایل محبوبیت گرجستان برای گردشگران است همچنین کوهستان های متعدد،شرایط مناسبی برای انواع  تفریحات و ورزش های فضای باز فراهم کرده است؛پیاده روی در دل طبیعت،کوهنوردی،اسنوبرد و اسکی از فعالیت های محبوب در گرجستان هستند.

علاوه بر مناطق کوهستانی، نواحی ساحلی و نیمه‌گرمسیری ؛آب‌و‌هوای ملایم، آثار معماری باشکوه، سایت‌های باستان‌شناسی و پایتختی مدرن و زیبا از دیگر جذابیت‌های گرجستان هستند که همه ی این عوامل  سبب شده تا این کشور یکی از قطب های گردشگری در دنیا باشد که هرساله شمار توریست های آن افزایش پیدا می کند.

علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، مهمان‌نوازی اهالی این کشور و غذاهای لذیذشان، موجب جلب توجه گردشگران شده است. آشپزی و فرهنگ گرجستان، تلفیقی از فرهنگ‌های گوناگون از جمله ایران، اروپا، مدیترانه، خاور میانه و کشورهای آسیایی است.

دیدگاه بگذارید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar