cruise

ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا  و یکی از جاذبه های توریستی ترکیه می باشد که از لحاظ تجاری،صنعتی و بندری دارای موقعیت ممتازی است.سواحل زیبای ماسه‌ای و آثار تاریخی متعدد از دوره‌های پیشین،همه ساله تعداد کثیری توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب می‌نماید.امروزه بیشتر جمعیت این شهر را ترک ها تشکیل می دهند،اما سبک لباس پوشیدن، همینطور خوردن و نوشیدن و ساخت مراکز خرید مدرن با برند های غربی، مورد استقبال بومی های شهر ازمیر قرارگرفته است.

izmir

جاذبه های مرکز استان ازمیر

شهر ازمیر جاذبه های بسیاری دارد که از این میان میتوان بنای آسانسور (که به خاطر منظره زیبا و رستورانش معروف شده است)، برج ساعت مشهور و قلعه قدیمی با چشم اندازی بی نظیر از شهر و همچنین تله کابین بالکووا را نام برد. موزه باستان شناسی و موزه اقوام و کلیسای پولیکارپ مقدس از دیگر جاذبه های گردشگری ازمیر می باشد که کلیسای سنت پولیکارپ، قدیمی ترین کلیسای کاتولیک روم باستان در ازمیر است.

شهر افسوس، دومین شهر بزرگ امپراتوری روم شرقی،در ۳کیلومتری جنوب شهر سلجوک استان ازمیر قرار دارد،که ویرانه های خانه های تراس دار، آمفی تئاتر بزرگ و کتابخانه سلسیوس( سومین کتابخانه بزرگ دنیای باستان ) و نیز شیب دارترین آمفی تئاتر قدیمی دنیا که در سال های اخیر به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده است؛از جاذبه های گردشگری این شهر می باشند.حیسار بزرگترین و قدیمی ترین مسجد در ترکیه است که دارای یک اندرون دلپذیر با یک منبر و محراب زیبا است . مساجد دیگر ازمیر شامل سالیچی اقلو ، شادیروان و کمرالتی می باشد. اما در زمره دیدنی های ازمیر پارک های این شهر است که می توان کولتور پارک ، پارک ادنان سایگون ، پارک اینسان حاک لاری ، پارک موامراکسوی و پارک تفریحی تورگوت ازال را نام برد.

سواحل تفریحی

بودن در ساحل دریای اژه باعث شده که این شهر سواحل زیادی داشته باشد، سواحلی که چندان هم از مرکز شهر دور نیستند. تعدادی از این سواحل شامل فوکا، دیلیکی، یورلا، سفیری هیسار و … هستند.

 

 

دیدگاه بگذارید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar