cruise

قبله

شهر قبله (به ترکی آذربایجانی Qəbələ) شهرستانی  در شمال مرکزی جمهوری آذربایجان است و حدودا ۲۲۵ کیلومتر با شهر باکو فاصله دارد و یکی از شهر های جذاب توریستی کشور آذربایجان می باشد.این شهر همچنین دارای روستاهای توریستی متعددی می باشد که در دره ها و دامنه کوه ها قرار گرفته اندو محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت، هم برای ساکنین و هم برای توریست های شهرهای دور و نزدیک پایتخت می باشد.شهر قبله پر از درختان بلوط و فندق است

این شهر با طبیعت تابستانی و زمستانی بکر به کمپ توریستی ورزش های زمستانی تبدیل شده است. و هر ساله توریست های زیادی از نقاط مختلف دنیا به این شهر می آیند.همچنین این شهر مهد موسیقی آذربایجان و جهان می باشد. فستیوال های مهم و بزرگ موسیقی در این شهر توریستی برگزار می شود.

جاذبه های گردشگری قبله

از آثار تاریخی این شهر می توان مسجد قدیمی را نام برد که به سال ۱۹ قرن میلاد بر می گردد.. از آثار فرهنگی معاصر و باستانی شهر موزه تاریخی، برج ساعت در میدان اصلی شهر  و ویرانه های شهر باستانی – واقع در ۱۵ کیلومتری مرکز این منطقه را می توان نام برد.همچنین می توان گور جمعی قبه را نام برد که بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ جسد یهودیان کوهستان و مسلمان که توسط ارامنه کشته شده اند در آنجاست.

تفرجگاه زمستانی و تابستانی توفان داغی در فاصله ۴ کیلومتری شهر قبله قرار دارد که هر ساله میزبان جمع کثیری از گردشگران و ورزشکاران است.در این کوهستان پر از برف انواع ورزش های زمستانی برای مسافران داخلی و خارجی فراهم شده است که بسته به سطح شیب و سختی آن تعبیه شده است تا کمترین سانحه و تصادف را در پی داشته باشد و از لحاظ ایمنی مناسب باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar