cruise

واقعیت هایی درباره گرجستان
گرجستان کشور زیبایی است که شاید چندان در جهان شناخته شده نباشد اما آن هایی که سفر به آن را تجربه کرده اند آن را مقصدی متفاوت و جذاب می دانند. این کشور که در مسیر بین آسیا و اروپا قرار دارد هر آنچه از سفر بخواهید را دارد از کوه های برفی و سواحل شنی گرفته تا شهرهای باستانی و عبادتگاه هایی که در لیست یونسکو قرار گرفته اند. ۲۶ می (۵ خرداد) ۲۰۱۷، ۹۹ امین سالگرد استقلال این کشور از امپراتوری روسیه بود و آن ها این روز را جشن گرفتند. می خواهیم از چیزهایی بگوییم که ممکن است درباره این کشور زیبای اوراسیایی ندانید، ما را را همراهی کنید.

 

اسم این کشور در واقع گرجستان نیست!
برعکس عقاید معمول خیلی از مردم گرجستان کشور خودشان را به نام «ساکارتولو» می شناسند. مشخص نیست که اسم گرجستان از کجا آمده اما به نظر می آید که جنگ های صلیبی در قرون وسطی باعث این اتفاق بوده است و این کشور از آن جایی که طرفدار جوریس (یکی از پیامبرای بنی اسرائیل) بوده به این نام معروف شده است.

این کشور عاشق جوریس است
مردم این کشور عاشق جورجیس هستند و یک مجسمه طلایی از جورجیس که در حال قتل اژهاست در میدان مرکزی تفلیس قرار دارد.

تفلیس

 

این کشور یکی از مرتفع ترین کشورهای اروپاست
این یعنی شما در این کشور با مناظری خیره کننده، آب و هوای مطبوع کوهستانی و پیست های مناسب برای اسکی روبرو هستید. برای زمستان سال آینده کوه های آلپ را فراموش کنید و به کوه های قفقاز بروید دامنه های این کوه محل مناسبی برای اسکی است و قیمت آن هم نسبت به آلپ خیلی کمتر است.

قیمت ها بسیار ارزان است
طبق داده های بزرگ ترین دیتابیس جهانی، گرجستان هفتمین کشور ارزان جهان است و این خبر خوبی برای انگلیسی هایی است که قدرت خریدشان با کم ارزش شدن پوند پایین آمده است!

تفلیس قدیم

 

یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا در این کشور قرار دارد
شهر کوتائیسی درغرب گرجستان پایتخت پادشاهی کولیخیس، ناحیه باستانی در جنوب قفقاز است. در این شهر جنگ های زیادی بین پادشاهان گرجی، روسی و عثمانی اتفاق افتاده و در زمان شوروی شهری صنعتی به حساب می آمده است. موزه تاریخی این شهر با ۱۶هزار اثر، داستان این شهر باستانی را خیلی بهتر برایتان توضیح می دهد.
تفلیس شهری کامل برای گردش و تفریح است
شاید رفتن به گرجستان برای برخی از اروپایی ها کمی سخت باشد اما وقتی به تفلیس پایتخت این کشور برسید شهری با معماری زیبا و غذاهای خوشمزه در انتظار شماست. تا به حال گردشگران کمی در شهر تفلیس بوده اند و همه چیز این شهر برای شما جدید و تازه است.

شهر تفلیس

 

مردم گرجستان بسیار مهمان نوازند
گرجی ها از مهمان نواز ترین مردم دنیا هستند آن ها همین که بفهمند شما به عنوان گردشگر به شهر آن ها رفته اید با مهربانی با شما رفتار کرده و بهترین غذاهای شهر را به شما معرفی می کنند. در این شهر خیالتان از بابت رفتار مردم محلی راحت باشد و هر سوالی که درباره جاذبه های شهر دارید را راحت از آن ها بپرسید.

دیدگاه بگذارید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar